Jakiego rodzaju stojaki pod sztangę nadają się do domu?

Jakiego rodzaju stojaki pod sztangę nadają się do domu?

Siłownia w domu ma swoje zalety – możesz korzystać z niej wtedy, kiedy najbardziej Ci się podoba, nie musisz czekać w kolejce, aby przeprowadzić określone na treningu ćwiczenia i nie płacisz za miesięczny karnet. Jednak zorganizowanie takiego miejsca wymaga inwestycji w określone akcesoria i urządzenia. Wśród nich są między innymi stojaki pod sztangę – jak wybrać odpowiednie?

Co powinno znaleźć się w domowej siłowni? Na pewno hantle i ciężarki, mata do wykonywania ćwiczeń na podłodze, różnego rodzaju gryfy, mały atlas i ławeczka wraz ze stojakami. Stojaki pod sztangę pełnią niezwykle istotną rolę, gdyż dzięki nim gryf z obciążeniem bezpiecznie przygotowany jest do przeprowadzenia ćwiczeń.

Stojaki pod sztangę – jak je wybrać?

Zwróć przede wszystkim uwagę na to, z czego wykonane są stojaki. Najlepiej, jeżeli ich konstrukcja to stal wysokiej jakości. Dzięki temu utrzymają nawet bardzo duży ciężar. Zwróć również uwagę na możliwość dostosowania stojaków pod względem wysokości – najlepsze elementy posiadają specjalny system regulacji, dzięki któremu możesz wygodnie wykonywać różne ćwiczenia, niezależnie od długości ramion.

Przeczytaj:  Tottenham kontra Manchester United

Sprawdź też ile ważą same stojaki, aby w razie potrzeby (zmiany wykonywanego ćwiczenia) zmieniać ich ustawienia. Dzięki temu zrobisz trening na klatkę piersiową, bicepsy, tricepsy i wiele innych partii mięśniowych. Zobacz też jaką masz ławkę i czy stojak będzie do niej pasował pod względem szerokości i długości. To wszystko wpływa na wygodę wykonywanego treningu i jego ostateczne efekty.

W jaki sposób dobrać stojaki pod mieszkanie lub dom?

Jeżeli stojaki pod sztangę mają być ustawione w domu, to zwróć uwagę na ich rozmiar. Zobacz jak szerokie są części dolne elementów utrzymujących sztangę, aby zmieścić je w określonym miejscu w trakcie pracy nad sylwetką oraz schować je w wytyczonym miejscu.

Zobacz również czy stojaki posiadają wykończenie dolne, które zabezpieczy podłogę przed uszkodzeniem i sąsiadów przed słuchaniem odstawianej na miejsce sztangi. Do bloku czy domu dobrze wybrać elementy, które posiadają np. plastikowe lub gumowe nóżki.

Przeczytaj:  Sprzęt fitness do ćwiczeń w domu – gdzie szukać?

Pamiętaj, że do domu nadają się zarówno wersje składające się z dwóch osobnych stojaków, jak i element pojedynczy, połączony belką poprzeczną. Te pierwsze szybciej schowasz gdy masz więcej miejsca, ten drugi bardziej sprawdzi się z kolei w dedykowanej, domowej siłowni.

Share