Nowoczesny nieinwazyjny zabieg liftingujący HIFU

Nowoczesny nieinwazyjny zabieg liftingujący HIFU

Lifting HIFU to prawdziwa innowacja wśród zabiegów medycyny estetycznej. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Czym jest i komu dedykowany jest zabieg liftingujący HIFU? Sprawdzamy!

Zabieg liftingujący HIFU – czym jest?

Nazwa zabiegu liftingującego HIFU pochodzi od high intensity focused ultrasound, czyli sfokusowanej fali ultradźwiękowej, która wykorzystywana jest podczas niego. Sam lifting HIFU opiera się na podgrzewaniu tkanek, czyli skóry, tłuszczu oraz mięśni na różnych głębokościach, a ich ustalenie zależy od warunków anatomicznych.

W wyniku wybiórczego podgrzewania w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń, które stymulują wytwarzanie nowego kolagenu.

Zabieg liftingujący HIFU – dla kogo?

Na pewno zabieg liftingujący HIFU sprawdzi się u osób, które borykają się z utratą jędrności skóry twarzy i ciała (jednakowo dla kobiet i mężczyzn). Choć początkowo zabieg był wykorzystywany tylko na twarz, teraz odkryto kolejne jego dobroczynne właściwości i z jego pomocą mogą ujędrnić też inne partie ciała.

Jakie efekty możemy osiągnąć?

Głównym założeniem zabiegu jest redukcja zmarszczek wokół ust, oczu bądź na szyi czy czole. Oprócz tego, zabieg zapewnia nam konturowanie twarzy, redukcję podwójnego podbródka a także uwydatnia linie żuchwy, podnosi nasze policzki, unosi brwi a także dokonuje liftingu wiotkiej skóry twarzy, szyi, bądź dekoltu.

Jak widać jeden zabieg wpływa na bardzo dużo czynników, przez co cieszy się tak wielkim zainteresowaniem wśród kobiet, które liczą na poprawę swoich warunków fizycznych.

Share