Prezent na komunię – podaruj dziecku ponadczasową pamiątkę

Prezent na komunię – podaruj dziecku ponadczasową pamiątkę

Prezent na komunię to tradycja, która podkreśla uroczysty i wyjątkowy charakter dnia, w którym dziecko przystąpiło po raz pierwszy do sakramentu komunii świętej. Upominek wręczany z tej okazji powinien nie tylko sprawić dziecku radość, ale być dla niego miłą pamiątką ważnego religijnego wydarzenia. Sprawdź, co wybrać na prezent z okazji komunii.

Prezent na komunię – a może coś z biżuterii?

Srebrna i złota biżuteria jest niezmiennie chętnie wybierana jako prezent na komunię. Medalik z wizerunkiem Matki Boskiej czy piękny krzyżyk na złotym lub srebrnym łańcuszku to upominek uniwersalny, który sprawdzi się zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Ważny jest religijny wymiar tych misternych drobiazgów – wszak pierwsza komunia to uroczystość o takim właśnie charakterze. Medalik i krzyżyk młody człowiek będzie mógł nosić przez długie lata i zawsze będą mu one przypominać zarówno o ważnym dniu w jego życiu, jak i osobie, od której otrzymał ten wyjątkowy podarunek. Dla dziewczynek można wybrać jakiś ładny dodatkowy element biżuterii, na przykład kolczyki, wisiorek z aniołkiem czy delikatną srebrną bransoletkę. Zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki dobrym pomysłem na prezent na komunię jest też zegarek. To elegancki i bardzo praktyczny podarunek.

Jaką biżuterię wybrać na prezent na komunię – złoto czy srebro?

Złoto ma nieco wyższą cenę i postrzegane jest jako bardziej elegancki prezent z okazji komunii. Srebro, poza niższą ceną, idealnie komponuje się z dziecięcą urodą i jest zalecane dla wrażliwej cery tak ze względu na kolor, jak i właściwości – nie powoduje podrażnień, a nawet sprzyja dobrej kondycji skóry. Wybór zależy zarówno od zasobności naszego portfela, jak i osobistych gustów oraz przekonań. Zarówno biżuteria komunijna wykonana ze srebra, jak i ta złota, są eleganckie i ponadczasowe. Pamiętajmy też, że jeśli zależy nam na subtelności, ale preferujemy złoto, możemy wybrać biżuterię wykonaną z białego złota. I na odwrót – zwolennicy srebrnej biżuterii mogą wybrać tę ze złotym połyskiem, czyli pozłacaną. Złoto i srebro to najszlachetniejsze z metali i idealnie pasują na prezent na komunię.

Prezent na komunię od różnych członków rodziny – jak zrobić to z głową

Przyjęło się, że w dniu komunii dziecko dostaje nie jeden, ale wiele prezentów, od członków rodziny, rodziców chrzestnych i przyjaciół domu. Warto zawczasu porozumieć się z osobami zaproszonymi na uroczystość i ustalić listę prezentów. Można umówić się tak, żeby dziecko otrzymało wzajemnie do siebie pasujące elementy biżuterii od różnych osób i na przykład elegancki zegarek. To świetny sposób na sprawienie młodemu człowiekowi prawdziwej radości i jednocześnie pokazanie, że jako rodzina współdziałamy ze sobą i potrafimy dojść do porozumienia w ważnych kwestiach. Biżuteryjne drobiazgi będą o tym przypominać przez długie lata. Warto też wspomnieć o możliwości wygrawerowania na medaliku czy krzyżyku osobistej dedykacji – to świetny pomysł na prezent na komunię na przykład od rodziców chrzestnych.

Share