Przyjaźń damsko-męska – czy to możliwe?

Przyjaźń damsko-męska – czy to możliwe?

Czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa? To jedno z bardzo często pojawiających się pytań. Ty również je sobie zadajesz? Możliwe, że mój tekst pozwoli Ci rozwiać wątpliwości, więc zachęcam do krótkiej lektury!

Przyjaźń charakteryzuje się emocjonalnym przywiązaniem, zaufaniem oraz oczywiście sympatią. Jest szczera, prawdziwa i nie opiera się na pieniądzach, czy sławie. Poza tym w przyjaźni nie ma pożądania, ani też jakichkolwiek podtekstów. To piękna relacja, która może łączyć kobiety, mężczyzn lub kobiety i mężczyzn.

Tylko czy faktycznie przyjaźń damsko-męska jest możliwa? Dużo osób sugeruje, że nie, ponieważ najczęściej któraś ze stron chce nawiązać jeszcze głębszą relację i pójść o krok dalej. Nie jest to komfortowa sytuacja dla strony przeciwnej, zwłaszcza jeśli widzi w danej osobie tylko kompana do rozmów i wspólnego spędzania czasu, a nie partnera życiowego. Mimo tego i tak widać, że są wyjątki od reguły, a to oznacza, że w społeczeństwie znajdą się takie przyjaźnie damsko-męskie. Trzeba tylko wiedzieć, jak nie przekraczać cienkiej granicy.

Share