Bateria kuchenna ścienna – kiedy się sprawdzi?

Bateria kuchenna ścienna – kiedy się sprawdzi?

Dobrze zaprojektowana kuchnia powinna przede wszystkim wyróżniać się ze względu na wysoką funkcjonalność. Estetyka wykonania oraz styl, w którym zostanie ona urządzona to drugorzędne kwestie, jednak są one równie istotne dla domowników, co praktyczne rozmieszczenie szafek oraz dobrej jakości piekarnik, czy lodówka. Nie można również zapomnieć o tak ważnym elemencie, jak baterie kuchenne. Dostępne są modele stojące oraz ścienne. Poniższy artykuł poświęcony jest w całości drugiemu z wymienionych rodzajów. Sprawdź, kiedy i dla kogo połączenie funkcjonalności oraz designu sprawdzi się najlepiej!

Cechy baterii kuchennej ściennej

Odpowiednia bateria kuchenna powinna wyróżniać się przede wszystkim ze względu na wysoką jakość wykonania i praktyczny szereg funkcjonalności. Dodatkowo kran zamontowany obok zlewu jest w wielu przypadkach także elementem dekoracyjnym – produkt ten razem z resztą kuchni tworzy spójną całość. Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się baterie kuchenne ścienne oferowane przez firmę Ferro oraz przez innych producentów armatury. Dlaczego te modele są tak często wybierane? Przede wszystkim ze względu na wysoką jakość wykonania, która jest połączona z nowoczesnym i przemyślanym designem. Baterie kuchenne ścienne charakteryzują się bowiem tym, że wylewka montowana jest bezpośrednio, jak sama nazwa wskazuje, na ścianie. Pokrętło służące do kontrolowania poziomu ciśnienia wody oraz jej temperatury może znajdować się bezpośrednio pod wylewką lub obok niej.

Spektrum walorów estetycznych baterii kuchennej ściennej jest tak szerokie, że z pewnością spełni ona oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. To połączenie stylu z wygodą podczas korzystania z tego urządzenia.

Jaką baterię kuchenną ścienną wybrać?

Wybór konkretnego modelu baterii kuchennej ściennej to niemałe wyzwanie dla wielu osób. Najważniejszym celem jest bowiem znalezienie takiego przedmiotu, który będzie połączeniem wizualnego kunsztu oraz nienagannego wykonania. Jedną z najczęściej wymienianych zalet przez właścicieli baterii kuchennej ściennej jest to, że zajmuje ona mniej miejsca niż jej montowany przy zlewie odpowiednik. Widoczna jest jedynie wylewka, reszta mniej cieszących oko części jest schowana w ścianie.

Pierwszym aspektem, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas wybierania konkretnego modelu baterii ściennej, jest jej styl wykończenia. Obecnie w sklepach internetowych oraz stacjonarnych znajdziesz wiele różnorodnych stylów – od minimalistycznego, przez retro, aż po niezwykle oryginalne i designerskie propozycje. Wybór konkretnego modelu warto skonsultować z doświadczonym projektantem. Taka osoba z pewnością doradzi Ci najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu dobierzesz przedmiot stanowiący spójną całość z resztą mebli w Twojej kuchni.

Kolejna istotna kwestia to dodatkowe funkcjonalności baterii kuchennej stojącej oferowanej przez firmę Ferro, a także przez innych producentów. Jedną z najbardziej praktycznych jest ruchoma końcówka wylewki. Dzięki temu dokładnie umyjesz zlew i pozbędziesz się nawet najmniejszych pozostałości po jedzeniu.

Baterie kuchenne ścienne oferowane przez firmę Ferro

Bateria w kuchni to jeden z tych elementów, na których zdecydowanie nie warto oszczędzać. Korzysta się z niej regularnie, nawet kilka razy w ciągu jednego dnia. Dlatego ten przedmiot powinien być niezawodny i odpowiadać na potrzeby domowników. Dobrze postawić na baterie kuchenne ścienne od renomowanych producentów, np. Ferro. To firma z długoletnim stażem na rynku armatury. Specjaliści cały czas pracują nad dopracowywaniem ich produktów, tak aby odpowiadały na rosnące potrzeby użytkowników. Na ich stronie znajdziesz katalog produktów, dzięki czemu przed wizytą w sklepie stacjonarnym będziesz mógł dokładnie zapoznać się z ich ofertą i wybrać modele, które najbardziej Cię zainteresują.

Share