Biżuteria dla kobiet: jak wybrać wisiorek na szyję zależnie od typu urody?

Biżuteria dla kobiet: jak wybrać wisiorek na szyję zależnie od typu urody?

Na jaki naszyjnik z zawieszką zdecydować się przy ciepłym typie urody, a które będą najlepszym rozwiązaniem dla posiadaczek zimnego typu? Sprawdź nasze wskazówki i bez trudu wybierz wisiorek na szyję dopasowany do Twojej urody!

Modny wisiorek na szyję – biżuteria must have każdej kobiety

Naszyjnik to tylko jeden z wielu wariantów biżuterii, którą możesz nosić na co dzień, z uwagi na swoją uniwersalność, a także wyjątkowe miejsce, jakie zajmuje w Twojej stylizacji, z pewnością jest niesamowicie istotny. Dość dodać, że wisiorek na szyję może podkreślić atuty Twojej urody czy stanowić bardzo atrakcyjny dodatek do wybranej przez Ciebie kreacji. Poszukując swojego wymarzonego wisiorka, z pewnością musisz zwrócić uwagę na takie elementy jak choćby to, jak dobrać naszyjnik do dekoltu sukienki. Oprócz tego bardzo istotne jest dopasowanie koloru biżuterii do Twojego typu urody, co poniekąd można określić jako zabawę w ciepło-zimno.

Pierwszym krokiem jest oczywiście ustalenie, jaki posiadasz typ urody. W tym celu musisz rozpocząć od określenia odcienia swojej skóry. W tym celu z reguły wystarczy się przyjrzeć samej skórze, a także naturalnej barwie włosów i oczu. Ciepły typ urody charakteryzuje np. zdolność do łatwego opalania na złotobrązowy kolor, zwykle zielone lub jasnobrązowe oczy oraz włosy rude, jasny blond lub miodowobrązowe. Zimny typ urody to natomiast skóra, która bardzo szybko reaguje oparzeniem podczas opalania, oczy jasnoniebieskie lub ciemnobrązowe oraz włosy w kolorze jasnego blondu, ciemnego brązu lub czerni. Wyróżnia się również neutralny typ urody, który łączy w sobie niektóre cechy dwóch głównych wariantów. Oznacza to, że na słońcu nie będziesz szybko czerwona, ale też nie tak łatwo uzyskasz piękną opaleniznę. Kolor Twoich oczu i włosów może być natomiast bardzo zróżnicowany, choć najczęściej spotyka się rozmaite odcienie brązu.

Przeczytaj:  Co to jest rynek e-commerce?

Jakie naszyjniki pasują do określonych typów urody?

Wisiorek na szyję należy dopasować m.in. do założonej kreacji, ale również do typu urody – szczególnie jeśli cenisz sobie naturalne i harmonijne połączenia, a do tego nie lubisz zbyt mocnego lub intensywnego makijażu. I tak do ciepłego odcienia skóry pasują przede wszystkim takie barwy jak ciepły żółty, różowe złoto czy miedź. Takie też wisiorki na szyję powinnaś wybierać, aby we wspaniały sposób współgrały one z Twoją naturalną urodą. Jeśli postawisz na uniwersalne i ponadczasowe rozwiązanie, czyli naszyjnik z perłami, wybierz te o srebrzystym blasku.

Posiadaczki zimnego typu urody powinny swoją uwagę kierować ku naszyjnikom o chłodniejszych kolorach. Szczególnie polecane będzie zatem srebro, ale też platyna czy białe złoto. Twój wymarzony naszyjnik może posiadać też dodatki w kolorze czerwonym, różowym, fioletowym czy niebieskim. Tu także możesz zdecydować się na perły, doskonały będzie odcień śnieżnobiały lub subtelny róż.

Przeczytaj:  Torebki Louis Vuitton – praktyczne, luksusowe i ponadczasowe

Warto w tym miejscu zauważyć, że kamienie szlachetne, takie jak diamenty, znakomicie komponują się z absolutnie każdym typem urody. W najkorzystniejszej sytuacji znajdują się posiadaczki neutralnego typu urody, gdyż w większości przypadków wyglądają one doskonale w naszyjnikach każdego rodzaju.

Materiał Partnera

Share