Blepharoplastyka, czyli korekta i plastyka powiek

Blepharoplastyka, czyli korekta i plastyka powiek

W dzisiejszym artykule poruszymy zagadnienie, jakim jest blepharoplastyka. Opowiemy, czym jest w istocie, oraz czy jest warte naszej uwagi. Jeśli interesuje Was zabieg plastyki powiek, jest to ciekawe rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę, zapraszamy!

Blepharoplastyka to w uproszczeniu plastyka powiek, czyli na dzień dzisiejszy, jedna z najlepszych metod w kwestii odmładzania naszej twarzy. Sama blepharoplastyka polega na chirurgicznym zabiegu, polegającym na usunięciu nadmiaru rozciągniętej skóry, która jest luźna. Mowa oczywiście o skórze, która jest umiejscowiona w okolicach naszych oczu.

Wspomniana skóra, niestety dodaje naszym twarzom lat, ale nie jest to jedyny minus, z którym będziemy musieli się mierzyć. Kolejnym z nich jest ograniczone pole widzenia, które z wiekiem pogłębia się, jeśli nie zajmiemy się plastyką naszych powiek.

Przeczytaj:  Lampa do paznokci – jaką wybrać?

Blepharoplastykę powiek przeprowadza się w głównym stopniu na powiekach górnych, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Możemy zająć się także usunięciem tzw. worków pod oczami, które usuwa się przy pomocy usunięciu tłuszczyku, w dolnych rejonach powiek. Usunięcie wspomnianego tłuszczyku sprawi, że nasze oczy nie będą już więcej sprawiać wrażenia zmęczonych, czy też znużonych.

Jak z kwestią bolesności takiego zabiegu?

Jako iż blepharoplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, zapewne zastanawia wiele osób, jak wygląda kwestia bólu związanego z samym zabiegiem. Otóż przy plastyce powiek, wykonuje się znieczulenie miejscowe. Dodatkowo, stosuje się także specjalne leki, które pozwalają odstresować się i wyciszyć osobie, która poddaje się takiemu zabiegowi. Dzięki temu, komfort pacjenta podczas takiego zabiegu, jest maksymalny.

Przeczytaj:  Rynek CBD w Polsce powiększa się

Jak więc widać, blepharoplastyka czyli w istocie plastyka powiek to rozwiązanie, które może pomóc nam przynajmniej w kilku kwestiach. Dzięki temu zabiegowi, poprawimy kondycję naszej skóry, jej wygląd zewnętrzny, a także zwiększymy swoją pewność siebie, która jest niezwykle ważna, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Share