Damskie torebki skórzane – 3 modele, które stały się elementem kultury

Damskie torebki skórzane – 3 modele, które stały się elementem kultury

Są takie torebki skórzane, które na stałe zapisały się na kartach historii. Poznaj warianty będące symbolem wyjątkowego prestiżu, stylu i ponadczasowości. Kobiety na całym świecie traktują wymienione modele, jak prawdziwe dzieła sztuki, ponieważ mają niepowtarzalną moc ożywiania każdej stylizacji.

Jeżeli jesteś miłośniczką damskich torebek, upewnij się, że opisane poniżej wersje są Ci dobrze znane. To praktyczne, uniwersalne i często spotykane formy, które są nieustannie na topie, gdyż doskonale sprawdzają się w wielu sytuacjach.

Każdy liczący się na rynku sklep z torebkami skórzanymi, na przykład taki jak https://barberinis.pl/ ma w swojej ofercie wersje zbliżone do tych najbardziej topowych, uznanych przez stylistów i projektantów za obowiązkowy „must have” kobiecej garderoby. 

1.   Torebka Birkin od Hermès – niekwestionowany symbol kobiecego luksusu

To jedna z najbardziej ekskluzywnych, najdroższych i pożądanych torebek na świecie, która odzwierciedla niebywały prestiż. Jej ekskluzywność wynika z trudności w jej zdobyciu (na wybrany model czeka się nawet kilka lat) oraz wyjątkowej jakości. Każda torebka Birkin jest ręcznie wykonana ze skóry jagnięcej lub krokodylej przez wykwalifikowanych rzemieślników domu mody Hermès. Proces produkcji jest skomplikowany i czasochłonny.

Przeczytaj:  Strój na domową siłownie

Model Birkin ma prostokątny kształt z lekko zaokrąglonymi rogami i wyróżnia się charakterystycznym zamknięciem w postaci klamry. Torebkę charakteryzują dodatkowo dwa uchwyty i dostępność w różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do własnych potrzeb. Damska torebka od Hermès powstała na cześć brytyjskiej aktorki i piosenkarki Jane Birkin, która poszukiwała wersji idealnej pod każdym względem.

2.   Chanel 2.55 – damska torebka przełamująca konwenanse

Klasyczna torebka stworzona przez Coco Chanel charakteryzuje się matową skórą, logiem, jakie tworzą dwie litery „C” oraz charakterystycznym łańcuszkiem, który jest jednocześnie paskiem. Nazwa 2.55 odnosi się do daty wprowadzenia tego nowatorskiego modelu na rynek – roku 1955. W torebce znajduje się specjalny zamek, nazywany „mademoiselle”.

Wyjątkowa jakość wykonania to atut damskiej torebki Chanel 2.55. Ręcznie szycie zapewniają wykwalifikowani rzemieślnicy, pracujący w hermetycznym środowisku, dlatego ten model jest niezwykle trwały. Torebka Chanel 2.55 odzwierciedla rewolucję w modzie, ponieważ przełamała tradycyjne konwencje, wprowadzając nowatorski design, do dziś aktualny.

Przeczytaj:  Czy warto brać pod uwagę motyw, który znajduje się na koszulce, gdy ją wybieramy?

 

3.   Damska torebka Lady Dior dla kobiet, które kochają elegancję 

Inspiracją domu mody Dior do stworzenia torebki skórzane, wyjątkowej była księżna Diana – ikona stylu. Po tym, jak została sfotografowana z podarowanym jej modelem, torebka Lady Dior stała się niezwykle popularna na całym świecie. Do dziś ten wariant jest symbolem nieprzeciętnej klasy i elegancji.

Design wyróżnia prostokątny kształt, zaokrąglone uchwyty i złote detale. Torebka zamykana jest na zatrzask i ma długi pasek na ramię, który umożliwia noszenie jej na różne sposoby. Szczególną cechą jest także pikowana struktura. Torebkę księżnej Diany można nabyć w różnych wariantach, co kobietom daje możliwość wyboru odpowiedniej dla siebie wersji. Można ją nosić do szykownych garsonek, sukienek i płaszczy.

Jeśli Twój ulubiony sklep z torebkami skórzanymi ma w swoim asortymencie wersje podobne do wymienionych, wybierz taki wariant, który kolorem i rozmiarem perfekcyjnie pasuje do Twojego stylu życia i strojów. Damska torebka to ważny element garderoby – w pełni oddaje osobowość i charakter. W końcu kobieta bez torebki jest jak niebo bez gwiazd.

Share