Uprawianie sportu a koronawirus

Uprawianie sportu a koronawirus

Uprawianie sportu w dzisiejszych czasach stało się problematyczne. Wielu z nas przygotowywało się już na sezon letni, inni natomiast planowali. Jak w tych czasach możemy więc zadbać o swoje zdrowie?

W wielu wypadkach zdrowy tryb życia został utrudniony bądź na stałe zablokowany (mowa tutaj o restrykcjach prawnych wobec poruszania się w przestrzeni publicznej). Dlatego też musimy znaleźć alternatywny, aby nie narażać się na drogie mandaty, które patrole szczególnie w weekendy dają wszystkim, którzy są napotykani na ich drodze. Na całe szczęście jest kilka opcji dzięki którym możemy zadbać o siebie.

Domowa siłownia – ciężarem jesteś TY

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużo możemy zrobić w domu z własnym ciężarem ciała, póki nie rozpoczniemy takich treningów. Wiele osób przekonało się już na własnej skórze, że treningi w domu dają wielki wycisk. Wystarczy odpowiedni plan treningowy i nasze ciało, aby wycisnąć z siebie siódme poty. Opcjonalnie możemy zamówić gumy oporowe do pomocy.

Rower lub bieganie

Czy w domu nie możemy jeździć na rowerze lub biegać? Oczywiście że tak. Wystarczy nam do tego odpowiedni sprzęt, który jak często się okazuje, zalega gdzieś w naszych domach czy mieszkaniach. Rowery stacjonarne, tak samo jak i bieżnie stacjonarne cały czas są możliwe do zakupu w sklepach internetowych. Tam dokonamy bezpiecznego zamówienia i sprzęt szybko trafi do nas a nasz trening stanie się faktem.

Skakanka

Jeśli jednak nie mamy pieniędzy ani możliwości aby pozyskać takie sprzęty, pamiętajmy że cardio możemy wykonać przy pomocy banalnych produktów.

Zwykła skakanka pozwoli podbić nam szybko nasze tętno a odpowiednio długi trening będzie sprzyjał naszemu ciału i psychice.

Jak widać nie trzeba wielkiego sprzętu (choć można go mieć, aby zwiększyć efekty naszej pracy) aby utrzymać swoje zdrowie i formę przed latem które kto wie, może będzie już wolne od wirusa.

Share