Wybór umywalek

Wybór umywalek

Dzisiejszy rynek jest zalany różnymi modelami umywalek. Naprawdę trudno jest wybrać jedną z nich, nie wiedząc, jakiego rodzaju potrzebujesz i ile miejsca może zająć Twój blat, jaki typ najlepiej pasuje do danego stylu aranżacji, a nawet czy posiada dodatkowe funkcje. Co wziąć pod uwagę przy wyborze? Podpowiadamy w naszym artykule.

Rynek jest przepełniony

Nie da się ukryć, że wybór jakiegokolwiek wyposażenia do domów i mieszkań jest bardzo trudny, ponieważ rynek jest przepełniony. Ma to też swoje plusy, ponieważ znajdziemy niemal wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Możemy też na przykład wybrać jednego, sprawdzonego producenta – na przykład umywalka Koło jest ciekawym wyborem.

Najważniejszym elementem umywalki jest misa umywalkowa – pełni ona rolę zbiornika na wodę, a jej kształt zapobiega rozpryskiwaniu się wody. Drugim najważniejszym elementem wyposażenia łazienki są powierzchnie do przechowywania – to te miejsca, gdzie możemy postawić mydelniczkę czy pastę do zębów. Mogą też być części, które wysuwa się, gdy są potrzebne podczas użytkowania. 

Pokrycie umywalki

Zastanawiając się nad konserwacją powierzchni ceramicznych, warto pomyśleć o tym, jak z upływem czasu zmienią się Twoje osobiste potrzeby. Niepowlekane umywalki mogą łatwo ulec uszkodzeniu przez kwasy lub zasady, natomiast modele z powłoką nie wchłaniają więcej płynu niż to konieczne; oznacza to, że są mniej podatne na przebarwienia spowodowane rozlanymi produktami. Dzięki temu łatwiej jest zachować czysty wygląd.

Szklana umywalka nablatowa jest wspaniałym dodatkiem do każdej łazienki. Jej delikatna natura sprawia, że armatura ta nie tylko zdobi, ale również nadaje wnętrzu wrażenie przestronności, którego nie można uzyskać przy użyciu innych materiałów.

Jak wybrać umywalkę?

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o tym, jakiego rodzaju lub rozmiaru umywalki potrzebujesz, jest ilość dostępnego dla nich miejsca. Mała łazienka może dyktować wybór kompaktowej wersji.

Jaka umywalka ci się podoba? Przed zakupem upewnij się, że pasuje do stylu, który już jest obecny w twojej łazience. Istnieje wiele różnych typów i kolorów, które można dopasować do swoich preferencji – czarne metalowe ze złotymi akcentami lub porcelanowe z wykończeniem kamiennym idealnie pasujące do białych ścian mogą stać się kluczowymi elementami podczas projektowania indywidualnej przestrzeni!

Jeśli chcesz, by umywalka służyła Ci jak najdłużej, stosuj jedynie sprawdzone środki czystości. Sklep internetowy Voigt oferuje produkty, dzięki którym utrzymasz czystość bez nadmiernego wysiłku.

Wybierając nową umywalkę, ważne jest, abyś wziął pod uwagę wielkość blatu i to, ile miejsca będzie wokół niego. Istotne są nie tylko zasady ergonomii, ale również przepisy dotyczące norm, dlatego należy upewnić się, że są one spełnione, biorąc pod uwagę odpowiednie wymiary.

Share