Zegarki marki Zeppelin – nie tylko dla pilotów

Zegarki marki Zeppelin – nie tylko dla pilotów

Zegarek od zawsze był gustownym dodatkiem, zarówno w sferze damskiej, jak i męskiej. Szukając czegoś wyjątkowego, z historią, warto zwrócić uwagę na produkty niemieckiej manufaktury – Zeppelin. Czemu te zegarki są tak wyjątkowe? Co łączy je z lotnictwem? I dla kogo będzie to najlepszy prezent?

Zegarki lotnicze, nie tylko dla pilotów!

Historia marki Zeppelin łączy się z lotnictwem – o czym będzie mowa w następnym akapicie – dlatego zegarki z tym logo są wyjątkowe i ponadczasowe. Jednakże nie są produkty przeznaczone wyłącznie dla osób związanych z lotnictwem. Osoba niezwiązana z tą sferą, na pewno doceni ich wysoką jakość i niepowtarzalny design. Zegarki Zeppelin cieszą się dużym uznaniem wśród osób wysoce usytuowanych. Są niezwykle eleganckie i pięknie komponują się z wieloma stylizacjami. W kolekcji znajdują się zegarki męskie, jak i damskie. Powstało kilka linii zegarków,  gdzie każda ma w sobie coś wyjątkowego. Zegarki Zeppelin skierowane są do każdej osoby, która ceni sobie niebanalne rozwiązania, w których można odkryć głębsze znaczenie. Dodatkowe funkcje, które kojarzone są z lotnictwem, są również przydatne w życiu codziennym, cywilnym. Każdy zegarek tej marki jest jedyny w swoim rodzaju. Inwestycja w taki zakup, jest formą wsparcia i hołdu dla historycznych wydarzeń. 

Zegarki Zeppelin, czyli najlepsze dodatki dla profesjonalistów

Jak już zostało wspomniane, marka Zeppelin tworzy i projektuje na niemieckim rynku. Właściciel związany jest również z produkcją zegarków dla pilotów dla linii lotniczych Lufthansa. Bez wątpienia marka ta wypuszcza produkty przeznaczone dla profesjonalistów. Cała historia marki wiąże się z wydarzeniami z okresu Pierwszej Wojny Światowej, kiedy to słynny inżynier zaprojektował sterowca – Ferdinand von Zeppelin. Sterowce te brały czynny udział w działaniach wojennych. Zegarki powstały w myśl upamiętnienia tych ważnych chwili w historii lotnictwa. Sama firma zadebiutowała w 1997 roku, jednakże pierwszy zegarek Zeppelin został wypuszczony do sprzedaży w 2002 roku. Ponad 20 lat na rynku to namacalny dowód na wyjątkowość oferowanych produktów przez firmę. Tylko wysokiej jakości zegarki są w stanie przetrwać na obecnym, bardzo konkurencyjnym rynku. 

W obrębie marki powstało kilka kolekcji, które zasługują na szczególne wyróżnienie. Na pewno na uwagę zasługuje kolekcja Zeppelin 100 Years, która powstała w hołdzie dla znanego inżyniera – twórcy sterowców. Ciekawym elementem zegarków z tej linii, jest karta gwarancyjna, która jest oryginalną kopią biletu na lot sterowcem. Kolejną wartą uwagi kolekcją jest Zeppelin Flatline, która zawiera eleganckie męskie zegarki na skórzanym pasku. Na wyróżnienie zasługują w nich duże, czytelne tarcze, stylizowane na te, które królowały w dwudziestoleciu międzywojennym. 

Pilot z historią – zegarek Zeppelin

W zależności od kolekcji, w obrębie marki dostępne są zegarki męskie, jak i damskie. Wszystkie wyróżnia ciekawy design, nawiązujący do lat dwudziestych. Zegarki Zeppelin mają duże czytelne tarcze. Na tarczy widoczne jest logo w postaci sterowca. Każdy zegarek ma swój indywidualny numer, który jest poświadczeniem oryginalności. Jeśli chodzi o mechanizm to wyróżnia się zegarki automatyczne z ręcznym naciągiem lub z mechanizmem kwarcowym. Wszystkie bazują na szwajcarskich komponentach, co daje gwarancję dożywotniej i niezawodnej pracy. Są też wodoodporne, o czym świadczy odpowiednie oznaczenie, wskazujące na właściwy poziom ochrony przed zachlapaniem. Duże i czytelne tarcze, to kolejny atut zegarków tej marki. Dlatego też są one odpowiednie dla osób w każdym wieku. Tarcze pokryte są wysokiej jakości szkłem mineralnym, które odporne jest na stłuczenie i zarysowanie. Warto też wspomnieć o fosforyzujących wskazówkach, które umożliwiają odczyt godziny nawet podczas mroku lub w nocy. 

Zegarki Zeppelin występują w akompaniamencie skórzanego paska lub gustownej bransolety. Pasek skórzany wykonany jest ze skóry naturalnej, co daje spory komfort noszenia. Podobnie, jak bransoleta, która pięknie prezentuje się z bardziej eleganckimi stylizacjami. Niektóre zegarki są niemalże transparentne, dzięki widocznemu mechanizmowi. Wgląd we wnętrze skomplikowanego układu, jest niecodziennym zjawiskiem, do też wyróżnia tę markę na tle konkurencyjnych firm. Kolejnym elementem wartym uwagi jest datownik umieszczony na tarczy, wskaźnik faz księżyca czy dodatkową wskazówka ukazującą aktualny dzień w roku. Sama estetyka wykonania zegarków Zeppelin zasługuje na szczególne wyróżnienie. Każdy szczegół starannie dopracowany, tak, aby każdy z nich był idealny w najmniejszych detalach.

Zegarki Zeppelin – dlaczego warto je mieć? 

Na pewno są to szczególne zegarki, których na próżno szukać w kolekcjach dużych korporacji. Są to czasomierze z duszą, które upamiętniają osiągnięcia wyjątkowej osoby, która dokonała przełomu w lotnictwie. Dodatkowo nawiązują one do stylu retro, gdzie w ostatnich latach widoczne jest szczególne uwielbienie produktów vintage. Najwyższa jakość i niezawodność sprawiają, że jest to dobra inwestycja. Piękno detali ma swój urok, klasę i sporą dozę elegancji. Są to wyjątkowe zegarki, dla wyjątkowych osób.

Share