Klasyczny pierścionek zaręczynowy – jak wybrać?

Klasyczny pierścionek zaręczynowy – jak wybrać?

Klasyka, w której można się zakochać

Tradycyjne pierścionki zaręczynowe to najczęściej pierścionki złote z jednym kamieniem. Najbardziej cenionym kamieniem jest tutaj oczywiście ponadczasowy diament, który prezentuje się pięknie przez lata i nie traci swojego wyjątkowego charakteru. Do wyboru są jednak nie tylko różne wielkości samego kamienia, ale różne typy obrączek, na których może być on osadzony. Wybierając pierścionek zaręczynowy, warto uwzględnić wiele różnych zmiennych, które pozwolą jak najlepiej dostosować pierścionek do preferencji biżuteryjnych twojej wybranki.  

Klasyka w nowoczesnej formie 

Coraz większą popularnością cieszą się pierścionki o delikatnej formie, nieco lżejsze w swojej strukturze, natomiast oparte na klasycznych formach. Oryginalne i bardzo niecodzienne pierścionki to ciekawy, aczkolwiek dość ryzykowny wybór. Musisz pamiętać, że pierścionek zaręczynowy, podobnie jak obrączkę, kobieta nosić będzie praktycznie cały czas, a to oznacza, że powinien być on możliwie uniwersalny i pasować do różnych stylizacji, jak i pozostałej noszonej przez nią biżuterii. Jeśli kobieta jest zwolenniczką srebra, z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie białe złoto zamiast tradycyjnego żółtego. Jeśli lubi eksperymentować z biżuterią z dodatkiem ciemnych metali, możesz postawić na bardzo oryginalne czarne złoto. W większości przypadków mężczyźni decydują się jednak na klasyczne żółte złoto lub jego różową odmianę.  

Przeczytaj:  Przyjaźń damsko-męska – czy to możliwe?

Co wziąć pod uwagę?

Wybierając pierścionek zaręczynowy, oprócz koloru złota, warto wziąć pod uwagę także inne szczegóły. Przede wszystkim liczyć się będzie próba złota. Punktem wyjścia większości projektów jest złoto próby 333, natomiast jubilerzy zachęcają, aby pomyśleć o tym nieco wyższym stopie, a więc próbie 585. Zmiana ta przekłada się oczywiście na cenę, natomiast pierścionek próby 585 będzie miał bardziej wyrazisty kolor złota, a przede wszystkim złoto to będzie trwalsze i bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Pamiętając, że kupujemy biżuterię nie na rok, ale na lata, warto wziąć to pod uwagę. Ważna jest też waga kamienia. Najczęściej decydujemy się na jeden diament, natomiast może mieć on różną wielkość. Tutaj warto kierować się preferencjami wybranki – czy woli ona bardziej okazałą czy minimalistyczną jednak biżuterię. 

Share