Pierścionek z dużym oczkiem czy minimalistyczny model? Wszystko, co warto wiedzieć przed zakupem pierścionka zaręczynowego

Pierścionek z dużym oczkiem czy minimalistyczny model? Wszystko, co warto wiedzieć przed zakupem pierścionka zaręczynowego

Szukasz idealnego pierścionka na zaręczyny? To pierwszy krok po podjęciu bardzo ważnej decyzji. Podpowiemy, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, aby Twojej Drugiej Połówce na pewno się spodobał – zobacz kilka naszych wskazówek.

Jaki pierścionek zaręczynowy – na co zwrócić uwagę?

Określ budżet. Zastanów się, jakie są Twoje możliwości. Planujesz wydać na pierścionek kilkaset czy kilka tysięcy złotych? Od tego zależy, na jakie modele możesz zwrócić uwagę. Pamiętaj, że pierścionek ma przede wszystkim podobać się Twojej Drugiej Połówce. Może to być drogi pierścionek z dużym oczkiem albo minimalistyczny model.

Rozmiar palca partnerki. Pewnie nie wiesz, jaki rozmiar będzie odpowiedni. Możesz mimochodem o to zapytać, ale większość panów pragnie zaskoczyć swoją wybrankę. Może dowiesz się od jej siostry, mamy albo przyjaciółki? Możesz też dyskretnie zabrać jeden z jej pierścionków i sprawdzić jego rozmiar u jubilera.

Przeczytaj:  Wybór bez granic - staniki plus size na BieliznazFantazja.pl

Złoto, srebro, platyna? Ze względu na powagę uroczystości stawiamy na materiały szlachetne i trwałe – wygrywa złoto w różnych barwach. Będzie to pierścionek noszony przez całe życie, dlatego powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Wiele pań lubi klasykę – złoty pierścionek zaręczynowy z dużym oczkiem wpisze się w jej styl. Jeśli stawia na elegancję, wybierz model z brylantem, jeśli lubi zwracać uwagę – z rubinem. Masz ograniczony budżet? Możesz kupić m.in. pierścionek z cyrkoniami. Klasyka jest zawsze w modzie.

Styl. Ważne, by pierścionek symbolizował Twoje uczucia, ale także trafiał w gust Wybranki. Zwróć uwagę na to, jaką nosi biżuterię, jak się ubiera, czy preferuje złoto żółte, czy może białe. W ostatnich latach modne są także dodatki w odcieniu rose gold.

Przeczytaj:  Profesjonalna fotografia ślubna - w czyjej ofercie się pojawia?

Wiele pań preferuje klasykę, ale możesz też skusić się na pierścionki wielokamieniowe. Jeśli jednak w szkatułce Twojej Ukochanej przeważa srebro, wybierz pierścionek z dużym oczkiem, ale wykonany z białego złota. Nie brakuje też modeli fantazyjnych i designerskich, w stylu boho czy vintage. Niezależnie od wyboru warto dodatkowo zdecydować się na grawerunek.

Pierścionek zaręczynowy — na której ręce i palcu nosimy?

Te zasady są znane już od… starożytności. Przez palec serdeczny przepływa żyła prowadząca prosto do serca – Vena Amoris. Tak, tak, zgodnie z tradycją pierścionek nosi się na tym palcu. A na której dłoni? To już kwestia indywidualna. Nie musi to być prawa dłoń, tym bardziej, że niebawem Twoja Wybranka zapewne będzie na niej nosić obrączkę.

Share