Lakier hybrydowy – jak go nakładać i jak zdejmować?

Lakier hybrydowy – jak go nakładać i jak zdejmować?

Lakier hybrydowy umożliwia trwałą, piękną, przyciągającą wzrok stylizację paznokci. Nic więc dziwnego, że manicure hybrydowy stał się najbardziej popularną formą zdobienia paznokci w salonach kosmetycznych. Wiele pań, zdając sobie sprawę z prostoty takiego manicure, chce wykonywać go samodzielnie w domu. Sprawdź, jak prawidłowo nakładać i zdejmować lakiery hybrydowe!

Gdy na rynku pojawił się pierwszy lakier hybrydowy, niewielu spodziewało się, że zdobędzie on błyskawicznie wielką popularność. Jednak bardzo szybko odkryto jego zalety. Lakiery hybrydowe okazały się bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia i niezwykle proste w aplikacji. Ogromna gama kolorystyczna pozwalała na tysiące niepowtarzalnych stylizacji. Szybko stało się więc jasne, że manicure żelowy i akrylowy straciły na znaczeniu, bo hybrydowe paznokcie wyglądały efektownie i bardziej naturalnie. Początkowo manicure hybrydowy wykonywano tylko w gabinetach kosmetycznych, ale dziś preparaty i akcesoria do jego wykonania dostępne są już na każdym kroku, więc każda kobieta może samodzielnie pomalować sobie paznokcie lakierem hybrydowym, a potem cieszyć się taką stylizacją przez dwa, trzy tygodnie.

Przeczytaj:  Kobiety Mafii 2 - jest izolacja więc wracam do filmu

Co jest potrzebne do nałożenia lakieru hybrydowego?

Do wykonania hybrydowego manicure niezbędny jest zestaw kilku preparatów. Potrzebny będzie oczywiście lakier hybrydowy w ulubionym kolorze, baza i top hybrydowy, a także płyn odtłuszczający do paznokci. Niezbędna jest także lampa UV lub LED, która posłuży do utwardzania zarówno lakieru hybrydowego, jak i bazy i topu. Przyda się także oliwka do skórek, którą aplikuje się po wykonaniu całego manicure.

Zanim jednak lakier hybrydowy zostanie położony, trzeba odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Trzeba się zaopatrzyć w specjalne patyczki lub kopytko do odsuwania skórek, pilnik do paznokci i bloczek polerski.

Jak nałożyć lakier hybrydowy?

Najpierw należy przygotować do tego paznokcie. Pierwszym krokiem jest ich skrócenie i nadanie odpowiedniego kształtu, a następnie odsunięcie skórek z płytki paznokcia za pomocą patyczka lub kopytka. Paznokcie trzeba potem lekko zmatowić i odtłuścić specjalnym płynem.

Przeczytaj:  Pierścionek z dużym oczkiem czy minimalistyczny model? Wszystko, co warto wiedzieć przed zakupem pierścionka zaręczynowego

Na tak przygotowane paznokcie nakłada się cieniutką warstwę bazy, uważając, by nie dotykała i nie zalała ona skórek. Warstwę tę utwardza się w lampie UV – 120 sekund, a w lampie LED – 30 sekund. Następnie nakłada się dwie warstwy lakieru hybrydowego i każdą z nich osobno utrwala się w lampie. Ostatnią warstwą będzie top, który również musi zostać utwardzony pod lampą. Na koniec całość trzeba przetrzeć odtłuszczaczem. Warto też nałożyć oliwkę wokół paznokci i poczekać chwilę, aż skóra ją wchłonie.

Jak zdjąć lakier hybrydowy?

Pierwszym krokiem jest spiłowanie wierzchniej warstwy lakieru hybrydowego za pomocą pilniczka. Następnie nasączone acetonem płatki kosmetyczne należy przyłożyć do każdego paznokcia i zawinąć je w folię aluminiową, tworząc niewielkie kapturki. Po około 5-10 minutach kompresy te zdejmuje się, a resztki lakieru hybrydowego usuwa za pomocą patyczków kosmetycznych.

Share